Frezowanie kominów

Frezowanie kominów jest metodą na powiększenie średnicy komina bez ingerencji w ściany budynku.

W starym budownictwie, otwór komina wynosił zazwyczaj 14x14cm. Była to wystarczająca wielkość komina dla małych pieców na paliwo stałe. Obecnie montuje się piece , wymagające większego otworu. Niezbędne jest poszerzenie komina, czyli frezowanie, a następnie umieszczenie w nim specjalnego wkładu.

W przypadku silnego zanieczyszczenia, również należy wykonać frezowanie kominów. W ten sposób zostaną usunięte wszystkie zanieczyszczenia, które nie są możliwe do usunięcia w inny sposób.

Wąski komin wpływa na zadymienie pomieszczenia, osmolenie kotła a także przyczynia się do wybuchów, następujących po otworzeniu drzwiczek. Ponadto w wąskim kominie gromadzi się sadz, która może się zapalić i wywołać pożar. Pożar komina może prowadzić do uszkodzenia jego konstrukcji a także przyczynić się do pożaru całego budynku.

Frezowanie kominów musi być wykonywane przy użyciu profesjonalnego sprzętu przez osoby doświadczone z dużą wiedzą. Frezowanie kominów samodzielnie jest niezgodne z prawem budowlanym i może zostać ukarane. Warto więc zlecić frezowanie kominów specjalistom, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Frezowanie kominów trwa od 1 do 3 dni.

Koszt frezowania kominów jest bardzo zróżnicowany. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu indywidualnej wyceny.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!