Naprawa kominów

Naprawa komina oraz remont komina to usługi wymagające nie tylko odpowiedniego zaplecza sprzętowego, ale przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Warunkiem skutecznej naprawy komina jest bowiem trafne określenie i zlokalizowanie usterki, a także wskazanie najoptymalniejszej formy naprawy.

Od lat specjalizujemy się w świadczeniu usług, takich jak kompleksowa naprawa komina oraz remont komina. Nasza oferta w tym zakresie obejmuje szereg działań, których celem jest zapewnienie odpowiedniej drożności i szczelności przewodu kominowego. Dlatego też – zależnie od charakteru usterki – Naszym Klientom oferujemy usługi czyszczenia, frezowania i uszczelniania kominów. Kominy uszczelniamy metodą szlamowania oraz poprzez montaż wybranych wkładów kominowych. Wybór wkładów dostosowujemy do rodzaju kotła.

Usługi związane z naprawą kominów realizujemy na terenie miast Białystok i Grajewo. Usługi remontowe wykonujemy na zlecenie osób prywatnych, zarządców i administratorów nieruchomości oraz klientów instytucjonalnych. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najoptymalniejszej formy naprawy oraz kompleksową obsługę.


Frezowanie

Frezowanie komina to usługa polegająca na mechanicznym powiększeniu wewnętrznej średnicy komina w celu poprawy drożności instalacji. Ze względu na technologię stosowaną do powiększania średnicy komina, frezowanie komina często potocznie nazywane jest rozwiercaniem. W rzeczywistości rozwiercanie kominów to powiększanie ich średnicy, w taki sposób, żeby uczynić je bardziej drożnymi (dotyczy to przede wszystkim kominów o małym przekroju) lub usunąć z nich zanieczyszczenia, które w żaden inny sposób nie mogą być skutecznie usunięte, a jednocześnie nie uszkodzić ich struktury.

Rozwiercanie kominów wymaga późniejszego uszczelnienia instalacji. Po rozwierceniu (frezowaniu) przewód kominowy musi zostać uszczelniony, tak aby produkty spalania wydostawały się górą komina, a nie ewentualnymi mikropęknięciami powstałymi na całej jego długości w wyniku frezowania. W tym celu można wykorzystać technologię szlamowania lub włożyć do przewodu wkład. Wśród najpopularniejszych wkładów kominowych są wkłady z ceramiki oraz blachy chromo-niklowej. Te drugie często nazywa się wkładami z kwasówki.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe frezowanie komina. Usługa obejmuje powiększenie średnicy komina oraz uszczelnienie przewodu kominowego wybraną przez klienta metodą. Zależnie od potrzeb oferujemy profesjonalne usługi doradcze w zakresie wyboru najoptymalniejszej formy uszczelnienia przewodu po jego rozwierceniu.

Do skorzystania z oferty zachęcamy wszystkich zainteresowanych z terenu miast Białystok i Grajewo oraz okolicznych miejscowości. Zapraszamy do współpracy.


Szlamowanie

Szlamowanie komina to jeden z tradycyjnych i od lat wykorzystywanych sposobów na skuteczne uszczelnianie komina, a właściwie przewodu kominowego. Szlamowanie komina polega na pokrywaniu wewnętrznych ścian komina specjalną masą uszczelniającą lub zaprawą modyfikowaną lub, która charakteryzuje się wytrzymałością na ścieranie oraz odpornością na działanie wysokich temperatur.

Mogłoby się wydawać, że szlamowanie komina jest metodą raczej przestarzałą. W praktyce okazuje się jednak, że ma wiele zalet – nie tylko przystępną cenę – które wpływają na to, iż wciąż jest chętnie wykorzystywana przez inwestorów planujących remont komina. Wśród podstawowych zalet szlamowania – obok wspomnianych wcześniej niskich kosztów – jest szybkość realizacji. Ponadto uszczelnianie komina poprzez szlamowanie nie jest uciążliwe dla mieszkańców, w związku z powyższym inwestycję można przeprowadzić praktycznie w dowolnym momencie. Autem tego rozwiązania jest również krótki czas karencji – uszczelniony zaprawą modyfikowaną komin może być użytkowany już po upływie około 24 godzin od zakończenia prac uszczelniających.

Uszczelnianie komina to usługa, którą kierujemy przede wszystkim do klientów z terenu miasta Białystok. Do skorzystania z usługi zapraszamy również klientów z terenu miasta Grajewo. Nasze usługi świadczymy na rzecz zróżnicowanego odbiorcy. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy najbardziej optymalny sposób uszczelnienia.


Wkłady ceramiczne

Wkłady kominowe to prosty, szybki, a zarazem skuteczny sposób na odpowiednie uszczelnienie przewodu kominowego. Wybór wkładu – wśród najpopularniejszych wymienia się ceramiczne wkłady kominowe oraz chromowo-niklowe wkłady kominowe (tzw. wkłady z kwasówki) – powinien zostać podyktowany rodzajem instalowanego kotła grzewczego oraz specyfiką spalin, które będą przechodziły przez przewód kominowy – ich temperaturą oraz składem chemicznym.

Od lat specjalizujemy się w sprzedaży i montażu wkładów kominowych. Na potrzeby klientów, którzy wybrali kotły stałopalne opalane węglem montujemy wysokiej jakości wkłady ceramiczne. Wysokiej jakości produkty, wieloletnie doświadczenie w zakresie uszczelniania przewodów kominowych wkładami systemowymi oraz wiedza na tematy ich prawidłowego montażu sprawiają, że wkłady kominowe nabyte u nas i zamontowane przez naszych specjalistów gwarantują prawidłową i bezawaryjną pracę nawet przez kilkadziesiąt lat.

Jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakość wkładów kominowych. W asortymencie posiadamy wkłady kominowe znanych i cenionych producentów z kraju – wkłady ceramiczne i wkłady chromowo-niklowe. Oferujemy rozwiązania dla różnych kotłów grzewczych. Uzupełnienie dla naszej oferty handlowej stanowi usługa montażu. Wkłady kominowe montujemy na terenie miasta Białystok i Grajewo. Do skorzystania z oferty zapraszamy zarówno klientów modernizujących już istniejące kominy, jak i osoby, które dopiero planują budowę domu.


Wkłady z kwasówki

Wkład z „kwasówki” wykonany jest z blachy chromo-niklowej, może być wykonany w wersji żaroodpornej. Dostępne są różne średnice oraz różne grubości blachy. Cena i żywotność zależą od materiału z jakiego jest wykonany wkład oraz od opału spalanego w kotle do którego zostanie podłączony.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!